თამარ მახარობლიძე საგანგებო მდგომარეობის გამოცხადებზე: დღევანდელ მოცემულობაში გამოწვევა უფრო დიდია, რისთვისაც ყველაზე სწორი გადაწყვეტილება იქნა მიღებული
სამართალმცოდნე თამარ მახარობლიძე ქვეყანაში საგანგებო მდგომარეობის გამოცხადებას სოციალური ქსელის საშუალებით ეხმაურება. მისი თქმით, მთავრობის მიერ საგანგებო მდგომარეობისთვის ზუსტი დრო იქნა შერჩეული.
"ამ რეალობის გათვალისწინებით საგანგებო მდგომარეობისთვის ზუსტი დრო იქნა შერჩეული. სახელმწიფოს მხრიდან განხორციელებულმა ქმედებებმა შეძლო ვირუსის გავრცელების შეკავება და გადავადება, თუმცა, დღევანდელ მოცემულობაში გამოწვევა უფრო დიდია, რისთვისაც ყველაზე სწორი გადაწყვეტილება იქნა მიღებული. მოსალოდნელი და თანმიმდევრული ნაბიჯია მთავრობის მხრიდან. ქვეყანა, წინარე ნაბიჯების გათვალისწინებით, მყისიერად შეძლებს შესაბამის რეჟიმში გადასვლას"-განაცხადა მახარობლიძემ.