ზაალ ანჯაფარიძე: ჩემს ხელთ არსებული ინფორმაციით, საქართველოში USAID-მა ყველა პროექტი და პროგრამა შეაჩერა, ხოლო თანამშრომლები სამსახურიდან დაითხოვეს
28-01-2025
ჩემს ხელთ არსებული ინფორმაციით, საქართველოში USAID-მა ყველა პროექტი და პროგრამა შეაჩერა, ხოლო თანამშრომლები სამსახურიდან დაითხოვეს. ეს არის დონალდ ტრამპის გადაწყვეტილების გამოძახილი, - წერს ექსპერტი ზაალ ანჯაფარიძე სოციალურ ქსელში.
როგორც ანჯაფარიძე აღნიშნავს, ეს ნიშნავს იმას, რომ მინიმუმ 90 დღის განმავლობაში საქართველოში ვეღარ დაფინანსდება სამოქალაქო აქტივიზმით შეფუთული
„ფერადი რევოლუციების“ მზადების პროგრამები, რომელთა ფინანსურ-ტექნიკური უზრუნველყოფის ლომის წილი სწორედ USAID-ზე მოდიოდა.
„ჩემს ხელთ არსებული ინფორმაციით, საქართველოში USAID-მა ყველა პროექტი და პროგრამა შეაჩერა, ხოლო თანამშრომლები სამსახურიდან დაითხოვეს. ეს არის დონალდ ტრამპის გადაწყვეტილების გამოძახილი, რომ გავიაზროთ, რას ნიშნავს ეს? ნიშნავს იმას, რომ მინიმუმ 90 დღის განმავლობაში საქართველოში ვეღარ დაფინანსდება სამოქალაქო აქტივიზმით შეფუთული „ფერადი რევოლუციების“ მზადების პროგრამები, რომელთა ფინანსურ-ტექნიკური უზრუნველყოფის ლომის წილი სწორედ USAID-ზე მოდიოდა, თუ დაგავიწყდათ, შეგახსენებთ“, - წერს ზაალ ანჯაფარიძე.