მესტიაში ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის ფესტივალი „გიზ-გიზი" მიმდინარეობს
საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაცია ზამთრის სათხილამურო კურორტებზე ფესტივალ „გიზ-გიზს" აგრძელებს. ფესტივალს წელს პირველად სვანეთი მასპინძლობს.
ფესტივალის ფარგლებში, მესტიაში კვების ზონა და სამეწარმეო ბაზარი მოეწყო, სადაც ადგილობრივ მეწარმეებს საშუალება აქვთ წარმოადგინონ თავიანთი პროდუქტები. „გიზ-გიზის" ფარგლებში მიმდინარეობს სხვადასხვა გასართობი აქტივობები, მუსიკალურ გაფორმებაზე კი ქართველი დიჯეები ზრუნავენ.
„გიზ-გიზი" ზამთრის სათხილამურო კურორტებზე, საერთაშორისო ჩემპიონატების პერიოდში ტარდება და საქართველოს სამთო კურორტების პოპულარიზაციას და ტურისტების მოზიდვას ხელს უწყობს. მესტიაში „გიზ-გიზი" Freeride World Tour - ის პერიოდში მიმდინარეობს.
ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის ფესტივალი მეორე წელია იმართება.
„ძალაინ მაღალი დატვირთულობით მიმდინარეობს ზამთრის სეზონი, აღნიშნულ ფესტივალ "გიზ-გიზში" მონაწილეობას მიიღებენ ადგილობრივი მეწარმრები. ორი დღის განმავლობაშიბი იქნება გაშენებული სოფელი, სადაც ტურისტები შეძლებენ დასვენებას და დროის გატარებას ."- აცხადებს ტურიზმის ადმინისტრაციის ხელმაძღვანელი მაია ომიაძე.
„მნიშვნელოვანია სვანეთისთვის ესეთი ღონისძირბები , ყოველთვის მოტივირებულები ვართ და ველოდრბით ამ ფესტივალს"- თამარ ფარჯიანი.
„ფესტივალები გვეხმარება როგორც მეწარმეებს გავაცნოთ ჩვენი კულტურა , რომ განვითარდეს როგორც ტურიზმი, ასევე კურორტების განვითარება"- ანა ფალიანი.