ციხელაშვილი: ხურვალეთში ინციდენტი განმუხტულია, რუსმა ჯარისკაცებმა დატოვეს ადგილები
სახელმწიფო მინისტრმა შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში, ქეთევან ციხელაშვილი ხურვალეთში განვითარებულ მოვლენებს ეხმიანება და აცხადებს, რომ რუსმა ჯარისკაცებმა უკვე დატოვეს ის ადგილები სადაც დღეს იყვნენ განლაგებულები.
"ჩვენს ხელთ არსებული ინფორმაციით, რუსმა ჯარისკაცებმა უკვე დატოვეს ის ადგილები სადაც დღეს იყვნენ განლაგებულები. ამ ეტაპისთვის ინციდენტი არის განმუხტული. გადაადგილება თავისუფალია. მოსახლეობას პრობლემები არ შექმნია. ასევე, ევროკავშირის მონიტორინგის მისიამ და საქართველოს უსაფრთხოების სამსახურმა გაავრცელეს განცხადებები, რომ არ დაფიქსირებულა ინციდენტი მათი გადმოსვლის, წვდომის ან რაიმე ტიპის დამატებითი ბარიკადების მშენებლობის საქართველოს ცენტრალური ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე," - განაცხადა ციხელაშვილმა.
დღეს, ხურვალეთში ვითარების შესასწავლად შევიდა ევროკავშირის სადამკვირებლო მისია.
"ბორდერიზაციის კუთხით ახალი ქმედებები არ შეიმჩნევა. ინციდენტები არ დაგვიფიქსირებია. ყველა მექანიზმი, მათ შორის ცხელი ხაზი, ამოქმედებულია, რათა უზრუნველყოფილი იყოს კომუნიკაცია",- დაწერა ერიკ ჰოგმა twitter-ზე.